rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Wzrost grup medycznych opłacanych przez Capitation w Kalifornii cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wybrane cechy sześciu grup medycznych w Kalifornii. Rozwój sześciu grup medycznych w latach 1990-1994 przedstawiono w tabeli 1. Poważna recesja gospodarcza w Kalifornii spowodowała znaczną utratę miejsc pracy i ubezpieczenia zdrowotnego. Niemniej jednak, te grupy zwiększyły liczbę zarejestrowanych HMO płaconych poprzez kapitalizację o 91 procent, z 398,359 do 759,474. Wzrost był szczególnie dramatyczny dla grup medycznych HealthCare i San Jose, które podwoiły liczbę osób zapisujących się na leczenie, a także dla centrów medycznych Mullikin, które niemal potroiły liczbę osób zapisujących się na leczenie. Wzrost osiągnięto zarówno poprzez dodanie nowych lekarzy i pacjentów, jak i połączenie z innymi grupami medycznymi. Liczby w tabeli nie odzwierciedlają ogólnej skali tych organizacji, ponieważ wykluczają one rekrutację do niezależnych stowarzyszeń praktyków należących do grup zintegrowanych lub zarządzanych przez te grupy. Baza finansowa sześciu grup pochodzi w dużej mierze z opłat za świadczenia dla profesjonalnych usług. Na przykład grupa HealthCare Partners Medical zarobiła 206,3 miliona USD w 1994 roku, z czego 158,5 miliona USD (77 procent) pochodziło z kapitulacji, 31,5 miliona USD (15 procent) z pul ryzyka dla kosztów usług szpitalnych, 6,0 milionów USD (3 procent) z Przychody z HMO nie opierają się na kapitalizacji, a 8,2 milionów (4 procent) od pacjentów pobierających opłaty za usługę. Bristol Park Medical, Friendly Hills HealthCare Network i centra medyczne Mullikin posiadają własne szpitale dla społeczności i dlatego, zgodnie z prawem stanu Kalifornia, mogą otrzymywać płatności kapitałowe od HMO za usługi szpitalne, a także za profesjonalne usługi. Płatności te obejmują nie tylko usługi świadczone w szpitalach należących do tych grup, ale również usługi świadczone w innych szpitalach, z którymi współpracują. Trzy grupy, które nie posiadają własnych szpitali, uzyskują analogiczne przychody dzięki negocjacjom z HMO w większej części (aż 99 procent) oszczędności z pul ryzyka w szpitalach.
Sześć grup różni się znacznie w zakresie, w jakim świadczą lub zlecają podwykonawstwo usług specjalistycznych. Chociaż Bristol Park Medical w podstawowej opiece zdrowotnej i wielopecjalność sieci Friendly Hills HealthCare miały podobne zapisy pacjentów w 1994 r., Bristol Park miał 61 lekarzy i zapewniał 57 procent profesjonalnych usług wymaganych przez pacjentów, podczas gdy Friendly Hills miał 147 lekarzy i zapewniał 92 procent niezbędnych profesjonalnych usług. Obydwie grupy otrzymują płatności z tytułu kapitulacji za pełen zakres opieki podstawowej, specjalistycznej i szpitalnej. Spośród sześciu grup, Fundacja Medyczna Palo Alto jest jedyną, która otrzymała większość swoich przychodów z profesjonalnych usług ze źródeł innych niż płatności kapitałowe.
Chociaż te sześć grup współpracuje z kilkoma HMO, duży odsetek ich pacjentów z HMO pochodzi z niewielkiej liczby dużych planów. W 1994 r. Każda grupa otrzymała 55 procent lub więcej pacjentów HMO nieobjętych Medicare z trzech umów. Pięć grup otrzymało niższy odsetek swoich pacjentów z trzech najlepszych umów non-Medicare w 1994 r. Niż w 1990 r., Ponieważ poszukiwały nowych umów w celu poszerzenia bazy pacjentów. San Jose Medical Group i Palo Alto Medical Foundation miały w 1990 roku wyłączną umowę z HMO, ale przeszły na niewyłączne kontrakty, aby umożliwić szybszy wzrost i zmniejszyć zależność od pojedynczej umowy.
Zarządzanie użytkowaniem
Tabela 2
[hasła pokrewne: wstyd przed dentystą, nfz opole sanatoria, nzoz kraków ]

Tags: , ,

No Responses to “Wzrost grup medycznych opłacanych przez Capitation w Kalifornii cd”

 1. Hubert Says:

  W owocach kolcowoju też występują konkretne związki

 2. Lord Nikon Says:

  Article marked with the noticed of: leczenie pod mikroskopem[...]

 3. Junkyard Dog Says:

  chyba przejdę się do trzeciego lekarza i zobaczymy co powie na ten temat

 4. Lilianna Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: kosmetyki do solarium[...]

 5. Przemysław Says:

  Sama chodziłam z czymś takim

 6. Yellow Menace Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu rtg żary[...]

 7. Nel Says:

  Tak więc jest jednak coś, jakaś alternatywa dla takich osób

Powiązane tematy z artykułem: nfz opole sanatoria nzoz kraków wstyd przed dentystą