rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Nie ucz się ode mnie – czy ośrodki nauczania są skoncentrowane na pacjentach

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

To, czego ona chce, wydaje się wystarczająco rozsądne, o co wcześniej słyszałem od pacjentów. Przez 40 lat pracy jako pedagog-wychowawca w akademickich placówkach medycznych, zdałem sobie sprawę z drażliwej odpowiedzi: To nie jest sposób, w jaki robimy tutaj rzeczy. To jest szpital lekarski. Jeśli nie chcesz, aby mieszkańcy lub uczniowie ci byli objęci opieką, powinieneś udać się gdzieś indziej. Tym razem jednak, zanim się odezwę, moja odpowiedź na pytanie jest błędna. Pani A. nie zdecydowała się tu przyjechać; karetka przywiodła ją, gdy zawaliła się na ulicy. Teraz, kiedy leży w naszym oddziale ratunkowym oczekującym na łóżko szpitalne, wiemy tylko, że ma 82 lata, jest słaba, ma gorączkę i pankytopenię. Powiedzenie jej, by poszła gdzie indziej, jeśli nie lubi naszych zasad, wydaje się nieobliczalna, nawet zadowolona z siebie. To także zła porada medyczna. Niezależnie od diagnozy pani A. wiem, że ja i mój zespół pracowników domu możemy jej pomóc, a nie coś, co mogę śmiało powiedzieć o gdzie indziej .
Ona nie potrzebuje przekonywać w tej kwestii. Pani A. nie chce iść gdzie indziej. Nigdy wcześniej nie była pacjentką, ale szanuje reputację szpitala. Ona po prostu nie chce, aby opiekowali się nią studenccy lekarze . Chce prawdziwych lekarzy , a nie tych, którzy wciąż się uczą .
Nie mówię jej, że wciąż się uczę. Nie mówię jej również o dawnych czasach, kiedy każdy pacjent tutaj, nawet w prywatnej służbie dla białych butów, był uważany za materiał dydaktyczny . Wtedy, oczywiście, pracownicy domu bardzo woleli służbę oddziału, ponieważ tam prowadzili show , pomimo sporadycznych wizyt od wykładowców. To jeden z powodów, dlaczego wielkie publiczne szpitale z przeszłości – Cook County, Charity, Boston City, Bellevue – były tak popularne wśród studentów medycyny. Tam, na tych tętniczych otwartych obwodach (i gruzłowatych gankach świeżego powietrza), autonomia rezydentów rzadko była kwestionowana, ich zawodowy wzrost (i pewność siebie jako prawdziwych lekarzy ) przyspieszany przez presję rówieśników, osobistą dumę i nierozcieńczoną odpowiedzialność za swoich pacjentów. Czy ci pacjenci byli mniej bezpieczni, mniej opiekowali się niż pacjenci tu i teraz. Trudno powiedzieć.
Dzisiaj większość szpitali klinicznych, takich jak moje, zajmuje się usługami n73. W ostatnich latach wzrosły one wykładniczo wraz ze zmniejszeniem ograniczeń liczby godzin pracy mieszkańców, skróceniem limitów spisy dydaktycznej, liczba finansowanych przez rząd pozycji absolwentów w zakresie edukacji medycznej pozostaje stała, a kierownictwo szpitala (w tym wielu wyszkolonych lekarzy) przekracza przepustowość pacjentów bardziej niż Edukacja medyczna. W rzeczywistości wiele ośrodków akademickich przyznaje dziś więcej pacjentów świadczących usługi neonatiningowe niż usługom nauczania, pomimo dużych dotacji rządowych na ich status nauczania. Te dramatyczne zmiany, zbawienne czy nie, oferują łatwe wyjście, gdy mamy do czynienia z wymagającymi pacjentami, takimi jak pani A. Nie są już dostępne opcje ograniczone do mojej drogi lub autostrady. Nie ma problemu, proszę pani. Zaaranżuję twój transfer do usługi n73aching.
A jednak w przypadku pani A. ta odpowiedź również nie jest właściwa. Czy naprawdę jestem obojętny na te opcje. Czy nie sądzę, że pani A. otrzyma lepszą opiekę nad usługą nauczania. Czy to nie jeden z powodów, dla których spędziłem moją karierę w takich szpitalach jak ten. Jestem kompetentnym klinicystą – tak samo jak każdy szpitalnik, który obsługuje naszą usługę n73 – ale wiem, że podnoszę swoją grę, gdy pracuję z mieszkańcami i studentami
[więcej w: olx jaworzno praca, pasta lassari, praca łuków olx ]

Tags: , ,

No Responses to “Nie ucz się ode mnie – czy ośrodki nauczania są skoncentrowane na pacjentach”

  1. Rita Says:

    Jako, ze jestem cukrzykiem, kupiłem ten zachwalany olej

  2. Gracjan Says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: stomatolog Bytom[...]

  3. 3D Waffle Says:

    Nie da się lekceważyć nietolerancji bo boli brzuch

Powiązane tematy z artykułem: olx jaworzno praca pasta lassari praca łuków olx