rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Nie ucz się ode mnie – czy ośrodki nauczania są skoncentrowane na pacjentach ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Sprawiają, że czuję się lepiej – nawet teraz, po tych wszystkich latach. Nie mogę tego udowodnić: ekspertyza kliniczna nie pozwala łatwo na obiektywne pomiary, a tym bardziej na kontrolowane próby. (Gdybym mógł to udowodnić, prosiłbym pacjentów, by wyrazili świadomą zgodę na przyjęcie do służby neonatologicznej.) Ale znam to na pewno, tak jak pamiętam panią J. w Chicago, której ciężka złośliwa anemia wyjaśniła jej duszność, dopóki mój stażysta nie usłyszał rozkoszne dudnienie, które przeoczyłem; i pan R. na Manhattanie, którego szalejąca choroba wprawiała mnie w osłupienie, dopóki mój mieszkaniec nie nauczył mnie o śródziemnomorskiej gorączce rodzinnej; i pani K. w Rochester, której śmiertelne uzależnienie od narkotyków pozostało nieodkryte, dopóki moja studentka nie podjęła wysiłków, by związać się z rodziną. Historie pacjentów to siła życiowa i sumienie lekarzy; sprawiają, że jesteśmy, kim jesteśmy. Nie powinienem powiedzieć pani A., kim jestem. Jak moi studenci mogą jej pomóc.
Ale kto ma czas. Jestem zajęty. Podobnie moi mieszkańcy i studenci; ostatnią rzeczą, jakiej potrzebują, jest pacjent, który ich nie chce. Poza tym, nawet jeśli dowody świadczące o wyższej jakości opieki w szpitalach dydaktycznych były bardziej przekonujące – a nawet gdybyśmy mogli wyjaśnić niższe wyniki szpitali w zakresie satysfakcji pacjentów1 – czy miałoby to znaczenie w przypadku pani A.. Nie mniej niż lider opinii publicznej Donald Berwick wyraził opinię, że najlepsza, oparta na dowodach profesjonalna ocena kliniczna musi zająć miejsce na tylnym siedzeniu zgodnie z życzeniami pacjentów.2 W tym kontekście koncentracja na pacjentach oznacza, że klinicyści powinni dawać pacjentom to, czego chcą. nawet jeśli go nie potrzebują.
Kliniczna i ekonomiczna nieskuteczność tego pomysłu sprawia, że wzdragam się. (Niewłaściwe kluczyki od samochodu mogą stać się dominującym wskazaniem do MRI mózgu.) A jednak w przypadku pani A. odczuwam jego atrakcyjność. Czy lekarze nie mogą zaoszczędzić czasu i uzyskać wyższe oceny satysfakcji pacjenta, jeśli po prostu kiwniemy z szacunkiem do klientów takich jak pani A. i robimy to, czego chcą.
Tak możemy. Ale, jak zauważył Berwick, nie będąc łatwym wyjściem, odpowiedzialna koncentracja na pacjentach zakłada dojrzały dialog pomiędzy lekarzem a pacjentem. Ciekawość wydaje się minimalnym wymogiem. Dlaczego pani A. chce tego, czego chce. Dlaczego pacjent miałby odrzucić moich mieszkańców i studentów, zanim jeszcze się z nimi spotka.
Opublikowane badania nie rozwiązały takich pytań. Nie wiadomo na przykład, w jaki sposób chirurdzy i specjaliści od procedur w szpitalach lekarskich odpierają pytania pacjentów, którzy w danym przypadku będą posługiwać się skalpelem, lunetą lub cewnikiem. Nie wiadomo też, jak często pacjenci czują się uspokojeni dzięki otrzymywanym odpowiedziom lub jak wiernie te obietnice przechowywane są w salach operacyjnych i gabinetach proceduralnych. W dzisiejszym nauczaniu szpitali niektórzy obserwatorzy chcieliby, abyśmy nazywali je szpitalami uczącymi się – takie kwestie zasługują na więcej uwagi. Lekarze przeszkoleni wyrazili uzasadnione obawy, że ostatnie ograniczenia czasu pracy mogą zmniejszyć ich gotowość do niezależnej praktyki. 3.4 Niechęć pacjentów do pełnienia funkcji materiału dydaktycznego stanowi podobne zagrożenie dla jakości naszego przyszłego lekarza siła robocza.
Ale kiedy pani A. odpowiada na moje pytanie, dlaczego nie wspomina o materiałach dydaktycznych lub świnkach morskich. Nie boi się amatorskich inwazji na swoją prywatność ani frustracji w odpowiadaniu na te same pytania raz za razem
[podobne: wstyd przed dentystą, olx pyskowice, sennik ruszające się zęby ]

Tags: , ,

No Responses to “Nie ucz się ode mnie – czy ośrodki nauczania są skoncentrowane na pacjentach ad”

 1. Pluto Says:

  Dieta jest najważniejsza

 2. Maciej Says:

  Article marked with the noticed of: opieka pielęgniarska[...]

 3. Freak Says:

  Z tarczycą tsza metoda prób i błędów

 4. Małgorzata Says:

  [..] Cytowany fragment: ból głowy[...]

 5. Nadia Says:

  Chory powinien leżeć na boku.

 6. Miłosz Says:

  Article marked with the noticed of: badania psychologiczne[...]

 7. Henryk Says:

  Ciekawe te informacje ale nie u nas

Powiązane tematy z artykułem: olx pyskowice sennik ruszające się zęby wstyd przed dentystą