rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Lekcje pogotowia ratunkowego – importowanie dzikiego wirusa polio do Izraela

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W ubiegłym roku status Izraela w zakresie polio został poważnie zakwestionowany. W dniu 28 maja 2013 r. Próbka uzyskana podczas rutynowego dodatkowego nadzoru środowiskowego w oczyszczalni ścieków w południowym rejonie była pozytywna w stosunku do dzikiego wirusa polio typu 1.1 Dodatkowe analizy potwierdziły retrospektywnie, że wirus był już obecny w lutym 2013 r. W próbkach ze ścieków. oczyszczalnie ścieków w pobliżu stolicy południowej dzielnicy. Wirus znaleziony w tych próbach był blisko spokrewniony z wirusami polio krążącej w Pakistanie z polio endemicznym od 2012 r. Oraz z wirusem polio, który został wyizolowany z próbek ścieków w sąsiednim Egipcie w grudniu 2012 r.2 Ten stan wyjątkowy w zakresie zdrowia publicznego stanowił dwa główne wyzwania dla decydentów w Izraelu. Pierwszy dotyczył trwałości i interpretacji naszego dodatkowego nadzoru środowiskowego. Od czasu ostatniego wybuchu epidemii poliomyelitis w Izraelu w 1988,1 roku, kraj rozwinął zdolność naszych laboratoriów środowiskowych do wykrywania patogenów, takich jak wirusy polio w bardzo małych ilościach w dużych ilościach ścieków, a my w pełni wdrożyliśmy to wykrywanie o wysokiej czułości na poziomie krajowym. skala. System ten rutynowo obejmował około 30 do 40% populacji w sposób reprezentatywny, 2 i został znacznie zintensyfikowany, począwszy od czerwca 2013 r., Krótko po wykryciu importu dzikiego wirusa polio. Liczba miejsc pobierania ścieków, od których pobrano próbki, wzrosła z 8 do 10 miesięcznie do 80 miesięcznie w szczycie wysiłku, aby nadążyć za aktywnością wirusa polio.2 Pokrycie próbkowania zostało w ten sposób poszerzone o 80 % ludności Izraela, a częstotliwość pobierania próbek zwiększono z miesiąca na tydzień.
Ten radykalnie udoskonalony nadzór przyrodniczy, który kontynuowano w 2014 r., Wykazał stopniowe usuwanie importowanego wirusa polio od września 2013 r. Próbki we wszystkich miejscach pobierania próbek poza epicentrum w południowym Izraelu zaczęły dość szybko ujemnie testować, a później, dziki wirus polio. stopniowo znikały z samych witryn epicentrum – wyniki, które wskazywały na zanikanie przenoszenia wirusa z człowieka na człowieka i jego wydalanie z kałem. Najnowsze dane z nadzoru (z 14 sierpnia 2014 r.) Potwierdzają konsekwentnie negatywne wyniki dla wszystkich testowanych obiektów w Izraelu.
Ponieważ wzmocniony nadzór krajowy Izraela działał prawidłowo w czasie rzeczywistym, mieliśmy znaczny okres wczesnego ostrzegania, który umożliwił decydentom wdrożenie dostosowanych do potrzeb, opartych na dowodach interwencji w zakresie zdrowia publicznego. Nie jest jednak jasne, czy taki nadzór środowiskowy jest gotowy do pełnego wdrożenia na skalę krajową w innych regionach świata. Nie tylko narzędzie, którego użyliśmy będzie trudne do utrzymania w finansach w wielu krajach3, nie zostało jeszcze naukowo udowodnione, że zapewnia przekonujące korelacje między pozytywnymi próbkami inwigilacji a rzeczywistą transmisją polio u ludzi, ani nie ma jej metod (np. Pobieranie próbek, analiza laboratoryjna i interpretacja wyników) zostały ujednolicone przez międzynarodową społeczność naukową.
W związku z tym popieramy zalecenie, aby parametry środowiskowe zostały dodane do definicji klinicznej państwa dotkniętego polio, o ile taki środek byłby porównywalny pod względem wrażliwości na długoterminowe kryteria dotyczące złota stosowane w celu eliminacji polio na całym świecie, co obejmuje wykrycie klinicznych przypadków poliomyelitis
[przypisy: olx pyskowice, plan ucieczki cda, pasta lassari ]

Tags: , ,

No Responses to “Lekcje pogotowia ratunkowego – importowanie dzikiego wirusa polio do Izraela”

 1. Day Hawk Says:

  Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?

 2. Paulina Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: acerola[...]

 3. Remigiusz Says:

  Co można zrobić zanim karetka dotrze,jak takiej osobie pomóc ?

 4. Mad Jack Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: rehabilitacja dzieci[...]

 5. Houston Says:

  Czytam i czekam, że znajdę jakieś wyjaśnienie

Powiązane tematy z artykułem: olx pyskowice pasta lassari plan ucieczki cda