rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Zabiegi fizjoterapeutyczne – czy są skuteczne?

Posted in Uncategorized  by admin
November 22nd, 2018

skojarzona4[1]Fizjoterapia jest często niedocenianą częścią medycyny. Ignoranci twierdzą, że ćwiczenia, masaże czy „polewanie wodą” nie są prawdziwym leczeniem urazów, chociaż już starożytni Grecy znali zbawienny wpływ codziennej gimnastyki i pływania na ludzkie ciało. W dobie wszechobecnych operacji i inwazyjnych zabiegów po prostu zapomina się o najprostszych rozwiązaniach.

Wszechobecne reklamy wbijają nam do głowy, że najszybszym środkiem na ból pleców po całodziennym siedzeniu za biurkiem, jest tabletka. Nie wspominają one jednak o tym, że niszczy ona wątrobę, a także uśmierzy ból na krótki czas, lecząc skutek zamiast przyczynę. Ból pleców często jest skutkiem słabych mięśni, które nie są w stanie długo utrzymywać kręgosłupa w pozycji pionowej. Warto więc skupić się na ich wzmacnianiu, a tu nieoceniona jest pomoc fizjoterapeuty. Odpowiednio dobrane masaże i ćwiczenia przywrócą nam komfort pracy przy biurku.

Zabiegi przynoszą również zaskakujące rezultaty w wypadku rehabilitacji osób po urazach. Bywa, że fizjoterapeuta osiągnie taką formę u pacjenta, jakieś nie dałaby żadna operacja. [Zobacz tez: medycyna po dyplomie konferencje, koszt badania hcv, oddawanie krwi warunki ]

Tags: , , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: Fizjoterapia koszt badania hcv medycyna po dyplomie konferencje oddawanie krwi warunki