rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Zaangażowanie klinicystów w karę śmierci – konsekwencje konstytucyjne cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ponadto ograniczenia prawne w zakresie badań podmiotów ludzkich w federalnej wspólnej zasadzie zabraniają testowania nowych procedur egzekucji na więźniach w celu ustanowienia nowego protokołu. Ponieważ Sąd Najwyższy w Baze odrzucił propozycję jednego leku zaproponowaną przez składającego petycję, ponieważ był niesprawdzony i żadne badania naukowe nie wykazały jego porównywalnej skuteczności, propozycja zmiany protokołów wykonania na podstawie zaleceń naukowych również wydaje się niewykonalna. Dlatego więźniowie i przeciwnicy kary śmierci są związani: śmiertelny zastrzyk będzie kontynuowany, dopóki nie ustanowią wsparcia naukowego dla bezpieczniejszej i możliwej do wdrożenia procedury. Klinicyści, badacze i producenci leków są podobnie związani: chociaż ich odmowa uczestnictwa może tymczasowo wstrzymać niektóre egzekucje, nie zmieni status quo z konstytucyjnej perspektywy.
Jednak społeczność kliniczna nie powinna mieć nic przeciwko temu stanowi. Przeciwnie, wina leży w decyzjach ustawodawcy stanowego o przyjęciu medycznej formy wykonania bez uzyskania wsparcia specjalistów, których wiedza była prawdopodobnie niezbędna do jej humanitarnego wdrożenia. Teraz, gdy praktyka śmiertelnego zastrzyku jest dobrze ugruntowana, zostanie podtrzymana jako konstytucyjna, chyba że społeczność kliniczna wyrazi aprobatę dla bezpieczniejszego i bardziej skutecznego procesu.
Mimo że stały sprzeciw ze strony lekarzy jest konstytucyjnie nieistotny, może być skuteczny, jeśli zostanie użyty jako środek wspierania zmian polityki. Być może wyborcy, reagując na egzekucje, podczas których więźniowie krzyczą i wiją się z bólu, demokratycznie zdecydują, że kara śmierci jest z natury nieludzka. Ale jeśli zniesienie kary śmierci wymaga publicznej świadomości szkód wyrządzonych podczas nieudanych egzekucji, to te krzywdy (które miały miejsce od dziesięcioleci bez wywoływania ogólnokrajowej zmiany polityki) muszą być kontynuowane – niepokojąca perspektywa.
Co więcej, nawet jeśli te doświadczenia inspirują zmiany w polityce, nie jest jasne, jaką formę przyjmie ta zmiana. Być może państwa powrócą do metod realizacji, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy medycznej, takiej jak porażenie prądem elektrycznym, jak to niedawno ogłosił Tennessee. Być może państwa skorzystają z liberalnej polityki sądów w sprawie tajemnic egzekucyjnych44,5 i jeszcze bardziej zmniejszą przejrzystość i odpowiedzialność publiczną. Być może, jeśli państwa zdecydują się kontynuować śmiertelną iniekcję nawet bez zaangażowania klinicystów, twierdzenie, że etyka lekarska pozwala na współmierną pomoc w zmniejszeniu cierpienia więźniów, może mieć większą wagę. W międzyczasie niepewność co do prawdopodobnych reakcji wyborców i polityków na nieudolne egzekucje zwiększa znaczenie ciągłej dyskusji na temat etyki zawodowej i konfliktów ról w środowisku medycznym i naukowym.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 28 maja 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Beazley Institute for Health Law and Policy, Loyola University Chicago School of Law, Chicago.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Baze v. Rees, 553 US 35 (2008).

2. Denno DW. Śmiercionośny chaos wtłaczania post-Baze. Georgetown Law Journal (w druku) (http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm.abstract_id=2328407).

3. Projekt Konstytucji Komitet ds. Kary śmierci. Nieodwracalny błąd: zalecane reformy w zapobieganiu i korygowaniu błędów w administrowaniu karą śmierci. 2014 (http://www.constitutionproject.org/wp-content/uploads/2014/05/Irreversible-Errors_FINAL.pdf).

4. In re Lombardi, 741 F.3d 888 (8th Cir. 2014), cert. zaprzeczono, 134 S. Ct. 1790 (USA 2014) i odmówiono, 741 F.3d 903 (8 października 2014).

5. Sepulvado v. Jindal, 729 F.3d 413, 419 (5 Cir 2013), cert. zaprzeczono, 134 S. Ct. 1789 (USA 2014).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (2)
Zamknij Cytowanie artykułów
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z prof. Nadią Sawickim na temat konstytucyjnych implikacji zaangażowania klinicystów w karę śmierci. (17:33) Pobierz
[więcej w: sennik ruszające się zęby, pasta lassari, nfz opole sanatoria ]

Tags: , ,

No Responses to “Zaangażowanie klinicystów w karę śmierci – konsekwencje konstytucyjne cd”

 1. Martyna Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu olej kokosowy[...]

 2. Paulina Says:

  może i was dotyczy podobny problem

 3. Mr. Lucky Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: spalacze tłuszczu[...]

 4. Sugar Man Says:

  Zawartość witamin podawana jest na 100g owoców

Powiązane tematy z artykułem: nfz opole sanatoria pasta lassari sennik ruszające się zęby