rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Strategie rewaskularyzacji wielonaczyniowej u pacjentów z cukrzycą AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
November 2nd, 2018

Uważa się, że zwiększone wykorzystanie wewnętrznego przeszczepu gruczołu mlecznego w tych badaniach ma kluczowe znaczenie dla poprawy przeżycia z CABG. Rozważane łącznie dane dostarczają przekonującego sygnału, że PCI powoduje zwiększoną śmiertelność długoterminową, w porównaniu z CABG, u pacjentów z cukrzycą i wielonaczyniową chorobą wieńcową. W obserwacji odległej odsetek zawału serca był istotnie wyższy w grupie PCI niż w grupie CABG, podczas gdy wskaźnik udaru był istotnie wyższy w grupie CABG. Wyższe względne ryzyko udaru u pacjentów poddawanych CABG było widoczne dopiero na wczesnym etapie okresu postproceduralnego.
Równoczesna terapia medyczna jest ważna dla wszystkich pacjentów z cukrzycą i chorobą niedokrwienną serca. W grupie PCI prawie 90% pacjentów otrzymywało podwójną terapię przeciwpłytkową po 12 miesiącach. W przeciwieństwie do badania SYNTAX obserwowaliśmy podobne częstości stosowania większości innych leków stosowanych w chorobach sercowo-naczyniowych w dwóch badanych grupach. Intensywny program medyczny był promowany podczas całego procesu jako kamień węgielny leczenia.
Nasze badanie ma kilka ograniczeń. Po pierwsze, ponieważ niektóre z wcześniej określonych podgrup miały bardzo małą częstość występowania, moc statystyczna była niska w celu wykrycia interakcji między leczeniem a podgrupą. Po drugie, ponieważ próba nie została zaślepiona, pacjenci mogli być traktowani inaczej na podstawie swojej procedury chirurgicznej. Wyniki prób były jednak obiektywne i niezależnie oceniane, a dostępne dane sugerują, że nie ma różnic między grupami co do trafności otrzymanej terapii medycznej. Jest oczywiste, że istnieje duża różnorodność typów pacjentów, co pokazuje rozkład wyników SYNTAX na początku badania. Ta odmiana odzwierciedla rzeczywistą praktykę i jest siłą, a nie słabością badania.
Podsumowując, stwierdziliśmy, że CABG przewyższało PCI ze stentami uwalniającymi leki u pacjentów z cukrzycą i zaawansowaną (głównie trójnaczyniową) chorobą wieńcową, ponieważ CABG znacząco obniżało wskaźniki zgonu i zawału mięśnia sercowego z wyższym wskaźnikiem udaru.
[patrz też: ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci, uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych reumatologia kolejka, przywileje dawcy krwi ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci przywileje dawcy krwi uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych reumatologia kolejka