rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Sprawiedliwy dostęp do opieki – jak Stany Zjednoczone mają status międzynarodowy ad

Posted in Uncategorized  by admin
December 1st, 2018

Odsetki wszystkich respondentów i respondentów o ponadprzeciętnym dochodzie, którzy napotkali przeszkody w opiece. Z kolei dorośli o wyższych dochodach w Stanach Zjednoczonych nie są bardziej skłonni niż osoby o wyższych dochodach w innych krajach do zgłaszania problemów z otrzymywaniem wizyt, i nie są bardziej skłonni do zgłoszenia, że jest to trochę lub bardzo trudne, aby uzyskać opiekę w wieczorami, w weekendy lub w święta (patrz tabela 2). W rzeczywistości, Amerykanie o wyższych dochodach, którzy szukają opieki w oddziałach ratunkowych, są mniej skłonni niż osoby dorosłe o wyższym dochodzie w innych krajach do zgłaszania czekania 2 lub więcej godzin. Sześć procent dorosłych osób o wyższych dochodach w Stanach Zjednoczonych – tak samo jak odsetek dorosłych o wyższych dochodach w innych krajach – ocenia swojego lekarza jako sprawiedliwego lub biednego, w porównaniu z 10% dorosłych o niskich dochodach w innych krajach i 15% osób o niskich dochodach w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, nie ma znaczących różnic między odsetkiem dorosłych o wyższych dochodach w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, które oceniają jakość swojej opieki jako sprawiedliwą lub słabą. Ale nawet Amerykanie o ponadprzeciętnym dochodzie napotykają na pewne bariery finansowe, by opiekować się wyższą stawką niż podobni ludzie w innych krajach. Chociaż rzadziej spotykają się z takimi barierami niż ich rodacy o niskich dochodach, częściej niż dorośli o ponadprzeciętnych dochodach zauważają, że w ciągu ostatniego roku koszty powstrzymywały ich od odwiedzania lekarza w poszukiwaniu problemów medycznych, od wypełniania recept. lub przyjmowanie wszystkich zalecanych dawek lub otrzymywanie zalecanych testów, leczenia lub obserwacji. Na przykład prawie jedna piąta Amerykanów z raportem o ponadprzeciętnych dochodach nie odwiedza lekarza ze względu na koszty ze względu na koszty, w porównaniu z 5% ich odpowiedników w innych krajach. Ta różnica jest niewątpliwie związana z większym uzależnieniem Stanów Zjednoczonych od dzielenia kosztów pacjentów, w tym z wyższymi odliczeniami.
W prawidłowo funkcjonującym systemie opieki zdrowotnej pacjenci otrzymują zarówno przystępną, jak i terminową opiekę. Dopiero wraz z uchwaleniem ACA Stany Zjednoczone zaczęły zajmować się luką w ubezpieczeniach zdrowotnych i ustanawiać standardy dotyczące podstawowych świadczeń i odpowiedniego zasięgu. ACA zawiera także postanowienia rozszerzające dostępność podstawowej opieki zdrowotnej, w tym poprzez rozszerzone fundusze na wspólnotowe ośrodki zdrowia, zwiększoną opłatę za usługi podstawowej opieki zdrowotnej oraz kompleksową inicjatywę podstawowej opieki zdrowotnej.3
Wpływ przepisów dotyczących ubezpieczenia ACA nie został jeszcze w pełni zrealizowany, a w czasie trwania badania jedynym mandatem związanym z dostępem był wymóg, aby ubezpieczyciele obejmowali dzieci w planach swoich rodziców do momentu ukończenia 26. Ciągłej rejestracji przez giełdy i państwa, które zdecydowały się na rozszerzenie Medicaid, z pewnością zwiększą odsetek Amerykanów, którzy mają ubezpieczenie. Jednak niepowodzenie 23 państw rozszerzenia zasięgu w ramach ich programów Medicaid pozostawi miliony Amerykanów o niższych dochodach bez ubezpieczenia zdrowotnego. Co więcej, wysokie odliczenia i kopie w niższych warstwach ubezpieczeń zdrowotnych w połączeniu z ograniczoną pomocą rządową dla Amerykanów o skromnych dochodach oznacza, że posiadanie ubezpieczenia niekoniecznie zapewni opiekę wszystkim.
Konieczne mogą być również dalsze kroki w celu zapewnienia dostępności opieki zdrowotnej w społecznościach o niskim dochodzie, takie jak dalsze finansowanie ośrodków zdrowia społeczności i wzmożone wysiłki na rzecz wykorzystania reformy płatności w celu rozszerzenia stosowania zaawansowanej praktyki podstawowej opieki zdrowotnej, która ma na celu wzmocnienie opieki podstawowej .4 Praktyki podstawowej opieki medycznej, które zapewniają ukierunkowaną na pacjenta, skoordynowaną opiekę, są uważane za podstawę systemu o wysokiej wydajności
[podobne: wstyd przed dentystą, rozdzielność majątkowa a alimenty, chlorella zastosowanie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: chlorella zastosowanie rozdzielność majątkowa a alimenty wstyd przed dentystą