rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Natychmiastowa powtórka – widok koordynacji opieki z punktu widzenia rozgrywającego

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Jako internista często służę jako rozgrywający w opiece nad pacjentami – pomagam im poruszać się w systemie, broniąc w ich imieniu i koordynując ich ocenę i leczenie. Ale dla jednego z moich pacjentów gra była rozgrywana na zupełnie innym poziomie. Pan K. był stoickim 70-latkiem z kilkoma drobnymi problemami medycznymi. Jego opieka była dość prosta – byłem jedynym lekarzem, który widział regularnie – aż do dnia, kiedy wszedł do mojego biura z bólem i gorączką z boku. Badanie TK jego brzucha ujawniło kamień nerkowy – i 5-centymetrową masę w wątrobie, którą wskazał kolejny MRI, prawdopodobnie cholangiocarcinoma.
Koordynacja opieki ambulatoryjnej dla jednego pacjenta. W ciągu 80 dni 12 pacjentów zajmowało się opieką nad pacjentem. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej pacjenta (PCP) komunikował się z innymi lekarzami 40 razy (32 e-maile i 8 telefonów) oraz z pacjentem (lub jego żoną) 12 razy. Pacjent przeszedł 5 zabiegów i miał 11 wizyt w gabinecie (żaden z nich z PCP). (Animowane natychmiastowe powtórzenie jest dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.)
W ciągu 80 dni, od kiedy poinformowałem Pana K. o wyniku MRI i kiedy jego guz został usunięty, 11 innych klinicystów zaangażowało się w jego opiekę, a on miał 5 procedur i 11 wizyt w gabinecie (żaden ze mną nie był ze mną). Wraz ze wzrostem złożoności jego opieki wzrosły zadania związane z koordynacją. Miałem listę rzeczy do zrobienia i na koniec stworzyłem natychmiastowe powtórzenie opieki Pana K. (patrz diagram, zobacz także animację, dostępną wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie). Łącznie komunikowałem się z innymi lekarzami 40 razy (32 e-maile i 8 telefonów) oraz z panem K. lub jego żoną 12 razy. Co najmniej komunikat wystąpił w ciągu 26 z 80 dni, aw najbardziej ruchliwy dzień (dzień 32) wystąpiło 6 komunikatów.
To natychmiastowe powtórzenie oferuje kronikę koordynacji, która była niezbędna, aby zapewnić, że ambulatoryjna opieka Pana K. została dostarczona bezpiecznie i skutecznie. Koordynacja opieki jest obecnie priorytetem w opiece zdrowotnej i stanowi podstawę nowych modeli opieki, takich jak odpowiedzialne organizacje opiekuńcze, które mają na celu poprawę jakości i obniżenie kosztów. Ale pozostaje abstrakcyjnym pojęciem dla wielu ludzi, którzy nie są na pierwszej linii opieki klinicznej, a także dla niektórych na pierwszej linii, którzy nie mają (lub nie chcą) widoku rozgrywającego na boisku. Podczas powtórki najważniejszych wydarzeń możemy nauczyć się kilku ważnych lekcji na temat koordynacji opieki.
Po pierwsze, koordynacja opieki to nie tylko propozycja wartości (wyższa jakość, niższe koszty), ale kwestia bezpieczeństwa pacjenta. Pacjenci mogą zostać skrzywdzeni, gdy wiele ruchomych części ich opieki nie jest zsynchronizowanych. Jesteśmy im winni, aby koordynować świadczoną przez nas opiekę i zapobiegać tego rodzaju błędom medycznym. Na przykład, w 32. dniu opieki pana K., w piątek, zauważyłem pewne nowe nieprawidłowości elektrolitów w testach laboratoryjnych wykonanych przed zabiegiem radiologii zabiegowej. Najpierw zadzwoniłem do kardiologa, który widział pana K. na początku tego tygodnia, po tym, jak dowiedziałem się z elektronicznej dokumentacji medycznej (EMR), że przepisał nowe leczenie przeciwnadciśnieniowe. Następnie zadzwoniłem do pana K., aby zlecić ponowne sprawdzenie elektrolitów, co należało wykonać w zewnętrznym laboratorium, ponieważ do tego czasu był weekend (dwa razy do laboratorium – jeden do zaplanowania, a drugi do wyników)
[podobne: edukacja zdrowotna definicja, wstyd przed dentystą, medycyna po dyplomie konferencje ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: edukacja zdrowotna definicja medycyna po dyplomie konferencje wstyd przed dentystą