rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Natychmiastowa powtórka – widok koordynacji opieki z punktu widzenia rozgrywającego ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W niedzielę kazałem Panu K. zmienić leki, aw poniedziałek poprosiłem pielęgniarkę interwencyjną, aby ponownie sprawdził laboratoria przed zabiegiem (kolejne dwie rozmowy). W dniu 36 zrobiła to, a elektrolity ustabilizowały się. Drugą lekcją jest to, że sposób, w jaki w przeszłości postrzegaliśmy pracę zespołową w zakresie opieki zdrowotnej (w pojedynczych warunkach klinicznych, takich jak sale operacyjne, oddziały intensywnej terapii i biura podstawowej opieki zdrowotnej) wymaga aktualizacji. Biorąc pod uwagę zmiany w sposobie dostarczania i finansowania opieki zdrowotnej, praca zespołowa musi dziś obejmować wiele ustawień klinicznych, w których członkowie zespołu mogą się nie widzieć ani nie znać. Na przykład, w dniu 76 opieki pana K., wysłałem e-mail do jego urologa (cc-ing jego chirurga), aby ostrzec go o kamicy nerkowej na niedawnym skanie CT i o Panu K. zbliżająca się resekcja guza. W 79 dniu urolog poinformował mnie, że on i chirurg porozumieli się i opracowali plan przeprowadzenia procedur (najpierw umieszczenie stentu moczowodu, a następnie jego wycięcie). Obie procedury poszły gładko w dniu 80, a pan K. dobrze po operacji.
Praca zespołowa obejmująca opiekę zdrowotną jest szczególnie trudna. Badania z zakresu nauk organizacyjnych wykazały, że konflikt jest większy w zespołach rozproszonych niż w zespołach współlokatorów, ponieważ ich członkowie są mniej zaznajomieni ze sobą i niekoniecznie mają wspólny kontekst lub wspólne normy.2 Pokonanie tych wyzwań Wymaga systemu zaprojektowanego do wspierania i ułatwiania współpracy.3 Technologie informacyjne w zakresie zdrowia (np. wspólne EMR i elektroniczne przesyłanie wiadomości) są częścią rozwiązania (często korzystałem z poczty e-mail niż z telefonu), ale nie jest to panaceum. Podobnie przypisywanie koordynacji opieki niefizycznym pracownikom, takim jak menedżerowie opieki, jest odpowiednie dla niektórych zadań i może przynosić korzyści pacjentom, ale w wielu przypadkach – w tym mój e-mail do urologa i chirurga pana K. – komunikacja musi być lekarzem do lekarza. Dlatego nasz przepływ pracy musi być tak skonstruowany, aby dać czas na wzajemną komunikację, a nasz system refundacji powinien uwzględniać wartość tego aspektu opieki. Byłem w stanie odgrywać rolę, którą wykonywałem w opiece pana K. głównie dlatego, że jako klinicysta-badacz miałem panel pacjenta około jednej dziesiątej wielkości średniego podstawowego panelu opieki. Celem powinno być również umożliwienie koordynacji i współpracy dla lekarzy na pełen etat.4
Ale nawet doskonale zaprojektowany system nie nadrobi jednego składnika, który jest niezbędny do skutecznej pracy zespołowej w różnych sytuacjach związanych z opieką: relacjami. Posiadanie relacji z innym klinicystą ułatwia komunikację, ponieważ bariera społeczna jest mniejsza, a możliwości komunikowania się są częstsze. Ale niektóre zmiany w opiece zdrowotnej mogą powodować pogorszenie relacji. EMR i korzystanie ze szpitali prawdopodobnie doprowadziły do mniejszej ilości osobistych interakcji między lekarzami, a konsolidacja praktyk lekarskich i zmiany w zakresie uczestnictwa w ubezpieczeniach mogą wpłynąć na sieci referencyjne.
Nie miałem związków z większością innych klinicystów pana K., gdy jego opieka się zaczęła, więc skontaktowałem się z nimi wcześniej i często nawiązałem kontakty. Uważam, że te połączenia wzbudzają poczucie wzajemnej odpowiedzialności, pomagając złagodzić potencjalny efekt obserwatora.5 Częścią mojej pracy jako rozgrywającego jest upewnienie się, że inni gracze wiedzą, gdzie jest piłka i jakie trasy prowadzi każdy z graczy.
[podobne: zoz ursynów, przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz kraków, furosemidum polpharma 40 mg ]

Tags: , ,

No Responses to “Natychmiastowa powtórka – widok koordynacji opieki z punktu widzenia rozgrywającego ad”

 1. Ksawery Says:

  Takie bóle nie są przyjemne

 2. Bowler Says:

  Article marked with the noticed of: tłumacz angielski Warszawa[...]

 3. Swampmasher Says:

  cukier to czysta energia

 4. Murmur Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dentysta Lublin[...]

 5. Mule Skinner Says:

  jak byłam ostatnio na wakacjach to strasznie bolał mnei brzuch

 6. The Happy Jock Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do integracja sensoryczna[...]

 7. Psycho Thinker Says:

  Może nieładnie tak krytykować, ale ten artykuł naprawdę jest tragiczny

Powiązane tematy z artykułem: furosemidum polpharma 40 mg przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz kraków zoz ursynów