rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Kto powinien szukać pomocy u fizjoterapeuty?

Posted in Uncategorized  by admin
March 6th, 2017

orthopedic-clinic-ortholine_56258_320x216fc[1]Wizyta u fizjoterapeuty kojarzy się przede wszystkim z rehabilitacją po jakimś urazie. Jednak

fizjoterapia przynosi pomoc nie tylko ofiarom wypadków. Często jest świetnym pomysłem na ulgę w cierpieniu także dla osób starszych, pracowników biurowych lub… kobiet w ciąży.

Fizjoterapia to najprościej rzecz ujmując ćwiczenia dla ciała. Specjalista stymuluje poszczególne partie ciała masażem, wodą lub innymi bodźcami, na które organizm odpowiednio reaguje. Regularne zabiegi skutkują wzmocnieniem mięśni i stawów.

Kto może szukać pomocy u fizjoterapeuty? Oczywiście osoby po operacjach, które muszą zrehabilitować usztywnione części ciała. Zabiegi również pomogą osobom po udarze, u których wystąpił częściowy paraliż. Na konsultacje powinni wybrać się również ci, którzy narzekają na nawracające bóle pleców, np. pracownicy biurowi. Najczęściej seria masaży może rozwiązać problem. Terapię zaleca się także osobom starszym, które przeważnie nie są aktywne fizycznie, w związku z czym ich zaniedbane mięśnie mocno dają o sobie znać. [Zobacz tez: rehabilitacja dzieci, rehabilitacja niemowląt, rehabilitacja rzeszów]

Tags: , , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)