rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Ebola – rosnące zagrożenie ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Niedawno wprowadzony termin choroba wirusowa Ebola może nie odzwierciedlać ciężkości wirusowej gorączki krwotocznej, zespołu klinicznego, który powinien wyzwalać wytyczne dotyczące izolacji, które zapewnią odpowiednie zarządzanie przypadkami i wdrożenie środków kontroli zakażeń. Ebolawirusy są zoonotycznymi patogenami rzekomo przenoszonymi przez różne gatunki nietoperzy owocowych, które występują w Afryce Środkowej i Subsaharyjskiej. W przeciwieństwie do marburgwirusa, którego rezerwuar został zidentyfikowany jako nietoperze owocowe Rousettus aegyptiacus, 3 ebolawirusy nie zostały jeszcze wyizolowane z nietoperzy posiadających molekularne i seroepidemiologiczne dowody zakażenia. Wprowadzenie do ludzi najprawdopodobniej następuje poprzez bezpośredni kontakt z nietoperzami lub ich wydalinami lub wydzielinami lub poprzez kontakt z innymi końcowymi gospodarzami, takimi jak małpy człekokształtne. Odkąd ebolawirus Reston został wykryty u świń na wyspach filipińskich, nie należy lekceważyć możliwości, że mogą istnieć hosty tymczasowe lub wzmacniające, ponieważ dalej wyjaśniamy ekologię ebolawirusów.
Transmisja z człowieka na człowieka prowadzi do epidemii, które często rozpoczynają się od pojedynczego wprowadzenia ze zbiornika dzikiej zwierzyny lub innego gospodarza końcowego i obejmują warianty wirusów o niewielkiej różnorodności genetycznej, jak w obecnym wybuchu w Afryce Zachodniej.1 Niektóre odnotowały ogniska, w z drugiej strony, wynikają z wielu introdukcji, które spowodowały większą genetyczną różnorodność wirusów wśród kolejnych odrębnych łańcuchów transmisji między ludźmi. W obrębie danego gatunku wykazano jednak, że warianty wirusa mają niską różnorodność genetyczną, często mniej niż kilka procent, co ilustruje nowy wariant wyizolowany od pacjentów w Gwinei1. Taka ograniczona różnorodność na ogół prowadzi do neutralizacji reaktywności krzyżowej w obrębie gatunki.
Charakterystyka biologiczna różnych ebolawirusów Zair, ich śmiertelność i ich zjadliwość w modelach zwierzęcych jak dotąd nie dostarczyły przekonujących dowodów na oczywiste różnice w patogenności. Dlatego należy przyjąć, że nowy wariant Afryki Zachodniej nie jest bardziej zjadliwy niż poprzednie ebolawirusy Zairu; wskaźnik śmiertelności w przypadku ok. 70%, jeśli zostanie potwierdzony, może nawet wskazywać na niższą zjadliwość. Stwierdzenie, że wariant gwinejski znajduje się w bardziej podstawowym położeniu w kladzie niż wcześniej znane ebolawirusy Zaire 1, przemawia przeciwko wprowadzeniu z Afryki Środkowej, a zamiast tego popiera prawdopodobieństwo wyraźnej ewolucji w Afryce Zachodniej. Ustalenia te potwierdzają hipotezę, że ebolawirusy mają szerszy rozkład geograficzny niż wcześniej sądzono.
Obecnie nie istnieje żadna licencjonowana profilaktyka ani leczenie dla żadnego wirusa ebolawirusa lub marburgwirusa; w związku z tym leczenie jest jedynie wsparciem. Jednak w ciągu ostatniej dekady wiele opcji przeciwdziałania okazało się obiecującą skutecznością w modelach makaków filowirusów, a niektóre z nich zakończyły się lub są co najmniej zbliżone do prób klinicznych fazy u ludzi.4
Obecnym liderem interwencji terapeutycznej wydaje się leczenie przeciwciałem, które okazało się sukcesem u makaków, nawet gdy przeciwciała są podawane dłużej niż 72 godziny po zakażeniu. Podejścia terapeutyczne obejmujące modulujące RNA (tj. Małe interferujące RNA lub fosforoamidanowe oligomery morfolinowe) są tuż za nimi, wraz z obiecującą syntetyczną małą cząsteczką podobną do leku, BCX4430.5 Najbardziej obiecujące podejścia do szczepionek oparte są na technologiach rekombinacji, takich jak cząsteczki wirusopodobne wytwarzane przez transfekcję plazmidową i niekompetentne i niekompletne wektory wirusowe4. Wśród nich wektory wirusa pęcherzykowego zapalenia jamy ustnej wykazały skuteczność w ciągu 24 do 48 godzin po zakażeniu makaków rezus.
W przypadku braku skutecznych strategii interwencji diagnoza staje się kluczowym elementem naszej odpowiedzi na zakażenie ebolawirusem.2 Wykrywanie opiera się w dużej mierze na technikach molekularnych wykorzystujących wiele testów odwrotnej transkryptazy-reakcji łańcuchowej polimerów, które mogą być stosowane w odległych miejscach epidemii.
[patrz też: zoz ursynów, nzoz kraków, furosemidum polpharma 40 mg ]

Tags: , ,

No Responses to “Ebola – rosnące zagrożenie ad”

 1. Aleks Says:

  Błagam, dokształćcie się trochę.

 2. Freak Says:

  [..] Cytowany fragment: dentysta w krakowie[...]

 3. Toe Says:

  Bardzo ciekawy i wyczerpujacy artykul

 4. Dangle Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odszkodowania za błędy medyczne[...]

 5. Radosław Says:

  z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko

 6. Daria Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dom spokojnej starości[...]

 7. Melania Says:

  Trzeba sie badac i tyle

Powiązane tematy z artykułem: furosemidum polpharma 40 mg nzoz kraków zoz ursynów