rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Czy nadszedł czas na wojsko bez tytoniu

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Sekretarz Marynarki Wojennej Ray Mabus ogłosił niedawno, że chce zakończyć sprzedaż tytoniu na wszystkich instalacjach Marynarki Wojennej. Sekretarz obrony Chuck Hagel, powołując się zarówno na koszty finansowe, jak i na szkodliwe wpływy tytoniu na gotowość, dodał, że ogólna polityka dotycząca wyrobów tytoniowych powinna zostać poddana przeglądowi, łącznie z możliwością zakończenia sprzedaży tytoniu i ustanowienia instalacji wojskowych bez dymu tytoniowego. Obecnie trwa przegląd Departamentu Obrony problemu tytoniu, 5 lat po tym, jak Instytut Medycyny wezwał do wycofania się z handlu tytoniem.1 Personel wojskowy jest zobowiązany do zaliczenia testów sprawnościowych, poddawania się okresowym badaniom na obecność narkotyków, a także spełnienia norm dotyczących wagi i składu ciała lub podjęcia działań dyscyplinarnych, w tym ewentualnego zwolnienia. Jednak pomimo podstawowych oczekiwań dotyczących doskonałej kondycji – i pomimo dostępności najnowocześniejszych programów rzucania palenia tytoniu – wielu wojskowych nadal używa tytoniu, a jego stosowanie pozostaje akceptowane, przyjmowane i promowane w siłach zbrojnych. Czemu.
Jednym z powodów jest zbyt częste używanie wyrobów tytoniowych przez personel wojskowy jako prawa, konieczności lub korzyści. Osiągnięcie wojsk wolnych od tytoniu wymaga przemyślenia tych spostrzeżeń i zdemaskowania sił je utrwalających.
Coraz powszechniejsze jest przekonanie, że członkowie sił zbrojnych mają prawo do używania tytoniu2. Takie prawo nigdy jednak nie zostało ustanowione przez sądy. Wojsko często reguluje sprzedaż i używanie legalnych produktów, które uważa za szkodliwe dla zdrowia, dyscypliny lub publicznego postrzegania, a personel musi przestrzegać przepisów w celu utrzymania dyscypliny, sprawności i morale. Zakaz używania tytoniu byłby całkowicie zgodny z innymi wymogami dotyczącymi wagi, kondycji i zdrowia układu krążenia.
Mówi się czasem, że personel wojskowy potrzebuje tytoniu do odprężenia; jednak użytkownicy tytoniu w wojsku podają wyższy poziom stresu niż nieużytkownicy 3, więc być może stres ulży w rzeczywistości wynika z wycofania nikotyny. Większość personelu wojskowego nie jest użytkownikiem tytoniu, a rozpowszechnienie palenia jest znacznie niższe wśród oficerów niż wśród ludności cywilnej – fakt ten podważa pogląd, że życie wojskowe w jakiś sposób wymaga używania tytoniu. Argument, że tytoń jest koniecznością dla członków służby wojskowej, obniża ich długoterminową jakość życia i lekceważy obowiązek wojska, aby zapewnić pracownikom służby zdrowia zdrowe, skuteczne środki odprężania.
Dostępność wygodnych, tanich wyrobów tytoniowych jest czasami opisywana jako korzyść dla członków usług. Ceny tytoniu w komisariatach wojskowych i giełdach mają być ustalone w granicach 5% najniższej ceny lokalnej. Ostatnie badania pokazały jednak, że polityka ta jest często niewymuszona, a ceny mogą być nawet o 73% niższe niż w lokalnym Walmart4. Ale twierdzimy, że tani tytoń nie jest korzyścią, chyba że choroby i uzależnienia są uważane za dodatkowe korzyści.
Wysiłki mające na celu usunięcie tytoniu ze sklepów wojskowych spotkały się z argumentem – podkreślanym przez przemysł tytoniowy i jego sojuszników – że taka polityka ustanowi śliskie zbocze , co ostatecznie doprowadzi do eliminacji komisarzy
[patrz też: nzoz kraków, przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz kraków, centrum cyklotronowe bronowice ]

Tags: , ,

No Responses to “Czy nadszedł czas na wojsko bez tytoniu”

 1. Marbles Says:

  Article marked with the noticed of: leczenie raka[...]

 2. Maksymilian Says:

  Dobry fizjoterapeuta, na podstawie wyników badań będzie potrafił ocenić

 3. Gustaw Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu ortodonta Kraków[...]

 4. Remigiusz Says:

  Polecam serdecznie wszystkim lekarzom, zwłaszcza klinicystom

Powiązane tematy z artykułem: centrum cyklotronowe bronowice nzoz kraków przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz kraków