rehabilitacja niemowląt
rehabilitacja niemowląt i dzieci

Czy nadszedł czas na wojsko bez tytoniu ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Jednak wiele polityk ograniczających palenie tytoniu, takich jak przepisy dotyczące czystości powietrza w pomieszczeniach i podatków papierosów, zostało podobnie scharakteryzowane jako zwiastuny ingerencji rządu, które doprowadziłyby do zakazów dotyczących produktów mlecznych, wypieków itp., Jednak żadne z tych drastycznych rezultatów nie miało przyjść. W każdym razie decyzja o zakończeniu sprzedaży szczególnie szkodliwego produktu jest zupełnie inna niż decyzja o zamknięciu sklepów wojskowych. Zyski z giełd wspierają działania związane z morale, opieką społeczną i rekreacją w instalacjach wojskowych. Argumentuje się czasem, że wyeliminowanie sprzedaży tytoniu na giełdach zmniejszyłoby finansowanie takich działań. Jeśli produkty tytoniowe zostałyby usunięte z zapasów wojskowych bez innych zmian polityki, możliwe jest wystąpienie strat finansowych, ale gdyby zakazano używania tytoniu przez personel wojskowy, dochód rozporządzalny wydany wcześniej na produkty tytoniowe prawdopodobnie zostałby wydany na inne przedmioty. Wiele indywidualnych sklepów i niektóre duże sieci detaliczne przestały sprzedawać tytoń bez długotrwałych szkód finansowych. Z pewnością można znaleźć sposób na subsydiowanie działań związanych z morale, opieką społeczną i rekreacją lepiej niż sprzedawanie śmiercionośnych i uzależniających produktów członkom służby.
Niektórzy obserwatorzy mogą sądzić, że armia bez tytoniu byłaby idealna, ale próba wprowadzenia takiej zmiany może prowadzić do problemów z dyscypliną, rekrutacją lub zatrzymaniem. Uważamy, że te wyniki są mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę istniejące standardy dyscypliny wojskowej. Na przykład flota podmorska utworzyła w 2010 r. Politykę antynikotynową bez zauważalnych negatywnych konsekwencji. Siły Powietrzne mają niższe wskaźniki palenia niż ludność cywilna; wśród funkcjonariuszy palenie jest w pojedynczych cyfrach. Plan dotyczący armii tytoniowej, która rozpoczęła się w lotnictwie, mógłby wzorować się na zmianie norm, stopniowo określając używanie tytoniu jako nieuczciwe . Obecna praktyka podstawowego szkolenia bez użycia tytoniu również stanowi punkt wyjścia; zapobieganie późniejszemu inicjowaniu lub nawrotowi, przy jednoczesnym oferowaniu wsparcia dla rzucenia palenia obecnym palaczom, prawdopodobnie nie spowoduje zakłóceń.
Ponadto argument, że zakaz używania tytoniu byłby nadmiernie destrukcyjny, pomija poważne zakłócenia, jakie sam powoduje używanie tytoniu w wojsku. Używanie tytoniu wiąże się z przedwczesnym wypisem w początkowym roku służby wojskowej, co sugeruje, że rekrutacja wyłącznie osób niebędących użytkownikami mogłaby zwiększyć retencję. (Taka reguła raczej nie wpłynie negatywnie na zdolność wojska do rekrutacji wykwalifikowanego personelu, ponieważ podstawowe szkolenie jest obecnie wolne od tytoniu, rekruci są zmuszeni do natychmiastowego wycofania się z rekrutacji. Obecna redukcja personelu wojskowego oznacza, że standardy rekrutacji stają się już bardziej rygorystyczne, bez tytoniu może być jednym z nowych wymagań.) Chociaż przerwy członków usługi są oficjalnie ograniczone do dwóch dziennie, wielu informatorów sugeruje, że palacze robią przerwy tak często, jak raz na godzinę; wyeliminowanie przerw na palenie może zwiększyć wydajność i produktywność. W strefach walki światło i zapach papierosa mogą oddawać lokalizacje żołnierzy. Używanie tytoniu przez personel wojskowy wiąże się również ze zmniejszoną sprawnością fizyczną, zwiększonym ryzykiem urazu, opóźnionym gojeniem się ran, wyższymi wskaźnikami zaburzeń zdrowia psychicznego i większym obciążeniem finansowym dla młodszych pracowników.
Dlaczego więc, biorąc pod uwagę te argumenty, czy nie mamy już armii wolnej od tytoniu. Prawdziwe powody, jak sądzimy, to brak silnego poparcia cywilnego, potężnego lobby przemysłu tytoniowego i przedstawicieli Kongresu, którzy nadal chronią zyski przemysłu kosztem zdrowia naszych członków służby i sprawności naszych sił.
Do niedawna rzecznicy cywilnej kontroli tytoniu niechętnie podejmowali tę kwestię
[przypisy: cyklopiroksolamina, edukacja zdrowotna definicja, lekarz medycyny pracy warszawa centrum ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: cyklopiroksolamina edukacja zdrowotna definicja lekarz medycyny pracy warszawa centrum